.
. logo Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
w Tomaszowie Lubelskim
h1 h2
l1
l3l
 
BIP
program PlByUa
MS_FS
 
rpo FE_IS
Finansowane z budżetu Państwa   facebook

Witamy na naszej stronie!                                                                            .       

.: Konferencja :.

Sprawozdanie z uczestnictwa w XVI Ogólnopolskiej Konferencji "Jakość w opiece zdrowotnej", która odbyła się w dniach 28-29 maja w Krakowie.

XVI Ogólnopolska Konferencja "Jakość w opiece zdrowotnej" zgromadziła wiele osób związanych z medycyną, którzy są zainteresowani poprawą jakości w ochronie zdrowia. W konferencji wzięli również udział przedstawiciele naszego szpitala na czele z Zastępcą Dyrektora do spraw Lecznictwa Panem Dionizym Hałasą oraz Pielęgniarką Naczelną SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim Panią mgr Krystyną Grabowską. Na konferencji obecna była również pielęgniarka mgr Krystyna Łakus. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, towarzystw i instytucji naukowych, dyrektorów szpitali, pielęgniarek i położnych. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dowodem czego była znaczna frekwencja.

Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor CMJ Jerzy Hennig, który powitał zaproszonych gości i uczestników konferencji. Następnie przedstawiciele Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do spraw Transplantacji przedstawili temat transplantologii w szerokim ujęciu medycznym, etycznym oraz pod kątem oceny jakości i bezpieczeństwa.

Następna sesje poświęcone były jakości opieki w szpitalu akredytowanym, w tym podnoszeniu jakości w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, bezpieczeństwu opieki nad pacjentem w kontekście Okołooperacyjnej Karty Kontrolnej, monitorowania kontroli zakażeń, farmakoterapii w zapewnieniu jakości i rozwiązań systemowych. Wszystkie wspomniane tematy spotkały się z dużym zainteresowaniem i prowadzeniem dyskusji na powyższe tematy oraz na temat zmian w otoczeniu świadczonych usług zdrowotnych oraz ich wpływu na jakość i poprawę opieki medycznej przy znacznych ograniczeniach w nakładach finansowych.

Tutaj znajdują się pliki z referatami z konferencji.

Sporządziła: Krystyna Łakus --


SP ZOZ
Tomaszów Lubelski
Główna | O nas | Zamówienia publiczne | Mapa dojazdu | Kontakt | Uwagi do strony
© 2009 SP ZOZ Tomaszów Lubelski. Prawa zastrzeżone.